ABLS2-12.288MHZ-B1U-T
DigiKey Part Number
ABLS2-12.288MHZ-B1U-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS2-12.288MHZ-B1U-T
Description
CRYSTAL 12.2880MHZ 18PF SMD
Detailed Description
12.288 MHz ±10ppm Crystal 18pF 50 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ABLS2-12.288MHZ-B1U-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
12.288 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.130" (3.30mm)