ABLS-6.144MHZ-L4Q-T
DigiKey Part Number
535-9899-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9899-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9899-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS-6.144MHZ-L4Q-T
Description
CRYSTAL 6.1440MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.144 MHz ±30ppm Crystal 18pF 100 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ABLS-6.144MHZ-L4Q-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
6.144 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US
Frequency Stability
±100ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)