ABLS-4.096MHZ-R150-D3Y-T
DigiKey Part Number
535-ABLS-4.096MHZ-R150-D3Y-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABLS-4.096MHZ-R150-D3Y-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABLS-4.096MHZ-R150-D3Y-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS-4.096MHZ-R150-D3Y-T
Description
CRYSTAL 4.0960MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.096 MHz ±25ppm Crystal 18pF 150 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ABLS-4.096MHZ-R150-D3Y-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
4.096 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)