ABLS-25.000MHZ-20-D2YF-T
DigiKey Part Number
535-14354-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14354-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14354-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS-25.000MHZ-20-D2YF-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 20pF 40 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ABLS-25.000MHZ-20-D2YF-T Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)