ABLS-16.384MHZ-D-3-Y-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
ECS Inc.
In Stock: 7 604
Datasheet
16.384 MHz ±25ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49/US
Abracon: Who We Are Today
ABLS-16.384MHZ-D-3-Y-T
DigiKey Part Number
ABLS-16.384MHZ-D-3-Y-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS-16.384MHZ-D-3-Y-T
Description
CRYSTAL 16.3840MHZ 18PF SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ABLS-16.384MHZ-D-3-Y-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
16.384 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)