ABLNO-V-96.000MHZ-T2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ABLNO-V-96.000MHZ-T2 |
Description | XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVCMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 96 MHz VCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ABLNO-V-96.000MHZ-T2 Models |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±18ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 25mA |
Frequency | Size / Dimension 0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm) |
Output LVCMOS | Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm) |