ABLNO-80.000MHZ
DigiKey Part Number
535-12343-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLNO-80.000MHZ
Description
XTAL OSC XO 80.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
80 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABLNO-80.000MHZ Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±18ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
25mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (14.3x8.7)
Frequency
Size / Dimension
0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)