ABLJO-V-160.000MHZ-T2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
160 MHz VCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABLJO-V-160.000MHZ-T2
DigiKey Part Number
ABLJO-V-160.000MHZ-T2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLJO-V-160.000MHZ-T2
Description
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ABLJO-V-160.000MHZ-T2 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±45ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
40mA
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)