S-T111B49MC-OHITFG is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SOT-23-5
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-T111B49MC-OHITFG
DigiKey Part Number
S-T111B49MC-OHITFG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-T111B49MC-OHITFG
Description
IC REG LINEAR 4.9V 150MA SOT23-5
Customer Reference
Detailed Description
PSRR
80dB (1kHz)
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
4.9V
Voltage Dropout (Max)
0.26V @ 100mA