S-1167B32-I6T2U
DigiKey Part Number
S-1167B32-I6T2U-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-1167B32-I6T2U
Description
IC REG LINEAR 3.2V 150MA SNT-6A
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SNT-6A
PSRR
65dB (1kHz)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.2V
Voltage Dropout (Max)
0.23V @ 100mA