CFR-25JB-52-10R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 37 689
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
10 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
CFR-25JB-52-10R
DigiKey Part Number
10QBK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-25JB-52-10R
Description
RES 10 OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CFR-25JB-52-10R Models
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)