CHG-1009-001010-KEP
DigiKey Part Number
3M9079-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHG-1009-001010-KEP
Description
CONN RCPT 9POS IDC 22-24AWG GOLD
Detailed Description
9 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 22-24 AWG
EDA/CAD Models
CHG-1009-001010-KEP Models
Wire Gauge
22-24 AWG
Number of Positions
9
Pitch
0.100" (2.54mm)