CHG-1005-001010-KEP
DigiKey Part Number
3M9071-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHG-1005-001010-KEP
Description
CONN RCPT 5POS IDC 22-24AWG GOLD
Detailed Description
5 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 22-24 AWG
EDA/CAD Models
CHG-1005-001010-KEP Models
Wire Gauge
22-24 AWG
Number of Positions
5
Pitch
0.100" (2.54mm)