CHG-1004-001010-KCP
CHG-1004-001010-KCP
CHG-1004-001010-KCP
DigiKey Part Number
3M9068-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHG-1004-001010-KCP
Description
CONN RCPT 4POS IDC 26-28AWG GOLD
Detailed Description
4 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 26-28 AWG
EDA/CAD Models
CHG-1004-001010-KCP Models
Wire Gauge
26-28 AWG
Number of Positions
4
Pitch
0.100" (2.54mm)