CHG-1003-001010-KCP
DigiKey Part Number
3M9066-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHG-1003-001010-KCP
Description
CONN RCPT 3POS IDC 26-28AWG GOLD
Detailed Description
3 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 26-28 AWG
EDA/CAD Models
CHG-1003-001010-KCP Models
Wire Gauge
26-28 AWG
Number of Positions
3
Pitch
0.100" (2.54mm)