8KH3-0734-0250
DigiKey Part Number
3M15386-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8KH3-0734-0250
Description
CABLE ASSY PCIE X8 M-M 250MM 1=1
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
98 Position PCIe x8 Card Edge to Card Edge 0.820' (250.00mm, 9.843") Silver Shielded
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
8KH3-0734-0250 Models
Category
Features
Extender
Manufacturer
3M
Cable Type
Flat, Twin Axial
Series
Usage
Internal
Packaging
Bulk
Length
0.820' (250.00mm, 9.843")
Part Status
Active
Color
Silver
Cable Connectors
PCIe x8
Shielding
Shielded
Number of Positions
98
Wire Gauge
30 AWG
Connector Type
Card Edge to Card Edge
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C