8G26-0A-UB1-00-2.00
DigiKey Part Number
3M10702-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8G26-0A-UB1-00-2.00
Description
CABLE MINISAS 4X M-M 2M
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position miniSAS 4x Plug to Plug 6.56' (2.00m) Black Shielded
Category
Features
Key Slot 2-4-6 (miniSAS), Pull Tab
Manufacturer
3M
Cable Type
Flat, Twin Axial
Series
Usage
External
Packaging
Bag
Length
6.56' (2.00m)
Part Status
Active
Color
Black
Cable Connectors
miniSAS 4x
Shielding
Shielded
Number of Positions
26
Wire Gauge
30 AWG
Connector Type
Plug to Plug
Frequency - Max
6Gbps
Gender
Male to Male
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Fastening Type
Latch Lock, Push-Pull
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bag
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
CABLE MINISAS 4X M-M 500MM