5602-44-0142A-700
DigiKey Part Number
3M10728-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5602-44-0142A-700
Description
CABLE SATA F-F 700MM
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle 2.30' (700.00mm) Silver Shielded
Packaging
Box
Length
2.30' (700.00mm)
Wire Gauge
30 AWG
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Gender
Female to Female
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 994
Check for Additional Incoming Stock
Box
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE SATA F-F 500MM
In-Stock: 341
CABLE SATA F-F 600MM
In-Stock: 640
CABLE SATA F-F 800MM
In-Stock: 2809
CABLE SATA F-F 900MM