5602-34-0142A-300
DigiKey Part Number
19-5602-34-0142A-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5602-34-0142A-300
Description
HIGH-ROUTABILITY INTERNAL SATA C
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle, Right Angle 0.984' (300.00mm, 11.811") Multiple Unshielded
Category
Gender
Female to Female
Manufacturer
3M
Fastening Type
Latch Lock
Series
Cable Type
Flat
Packaging
Bulk
Length
0.984' (300.00mm, 11.811")
Part Status
Active
Color
Multiple
Cable Connectors
SATA
Shielding
Unshielded
Number of Positions
7
Wire Gauge
30 AWG