38102-W022-W00 FL
DigiKey Part Number
3M10679-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
38102-W022-W00 FL
Description
CONN SELF MATING 2POS IDC 22AWG
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Rectangular Self Mating Connector IDC Gold 22 AWG
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
38102-W022-W00 FL Models
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
3M
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Fastening Type
Latch Lock
Packaging
Tray
Cable Termination
IDC
Part Status
Active
Wire Type
Discrete or Ribbon Cable
Connector Type
Self Mating
Wire Gauge
22 AWG
Contact Type
Non-Gender Specific
Contact Finish
Gold
Number of Positions
2
Color
White
Pitch
0.100" (2.54mm)