155226-6303-RB
DigiKey Part Number
3M5098-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
155226-6303-RB
Description
CONN HEADER VERT 26POS 2MM
Detailed Description
Connector Header Through Hole 26 position 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
155226-6303-RB Models
Category
Contact Length - Mating
0.150" (3.81mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.155" (3.94mm)
Series
Insulation Height
0.425" (10.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
1.25A