14T26-SZLB-050-0LC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
3M
In Stock: 8
Datasheet
Parametric Equivalent
3M
In Stock: 0
Datasheet
Centronics 26 pos Male to Male Assembly 1.64' (500.00mm) Round, Beige
14T26-SZLB-050-0LC
DigiKey Part Number
14T26-SZLB-050-0LC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
14T26-SZLB-050-0LC
Description
CBL ASSY CENTRON 26POS M-M 0.5M
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Length
1.64' (500.00mm)
Manufacturer
Cable Type
Round, Beige
Series
Shielding
Shielded
Packaging
Bulk
Style
Bidirectional
Part Status
Active
Base Product Number
Configuration
Centronics 26 pos Male to Male
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (2)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
14526-EZ5B-050-02C3M8MCA106-.5-ND294,52000 złParametric Equivalent
14B26-SZLB-050-0LC3M03M155824-ND372,51000 złParametric Equivalent
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
CBL ASSY CENTRON 26POS M-M 1M
In-Stock: 0
CBL ASSY CENTRON 26POS M-M 2M
CBL ASSY CENTRON 26POS M-M 3M
CBL ASSY CENTRON 26POS M-M 5M
CBL ASSY CENTRON 26POS M-M 10M