ENG-LS-2009-10"X10"-5PK
DigiKey Part Number
1067-ENG-LS-2009-10"X10"-5PK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ENG-LS-2009-10"X10"-5PK
Description
FOAM 54.02X2700" PLYURETHANE 5PK
Customer Reference
Detailed Description
Foam 10.00" L x 10.00" W (254.00mm x 254.00mm) X 0.090" (2.29mm) Polyurethane Black
Category
Thickness
0.090" (2.29mm)
Manufacturer
3M (TC)
Density
320.369 kg/m³
Series
Material
Polyurethane
Packaging
Bulk
Material Flammability Rating
UL94 HBF
Part Status
Active
Color
Black
Size / Dimension
10.00" L x 10.00" W (254.00mm x 254.00mm)