8810SQ-38.9(25)
DigiKey Part Number
1067-8810SQ-38.9(25)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8810SQ-38.9(25)
Description
THERM PAD 38.9MMX38.9MM 1=25/PK
Detailed Description
Thermal Pad White 38.90mm x 38.90mm Square Adhesive - Both Sides
Packaging
Bulk
Thermal Conductivity
0.6W/m-K
Outline
38.90mm x 38.90mm
Storage/Refrigeration Temperature
72°F (22°C)
Thickness
0.0098" (0.250mm)