5590H-05-240-1
DigiKey Part Number
1067-5590H-05-240-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5590H-05-240-1
Description
THERM PAD 1M X 240MM GRAY
Detailed Description
Thermal Pad Gray 1.00m x 240.00mm Rectangular Tacky - Both Sides
Thermal Resistivity
0.46°C/W
Type
Interface Pad, Roll
Storage/Refrigeration Temperature
68°F ~ 77°F (20°C ~ 25°C)
Outline
1.00m x 240.00mm
Base Product Number
Thickness
0.0197" (0.500mm)