5590H-05-12.7-5
DigiKey Part Number
1067-5590H-05-12.7-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5590H-05-12.7-5
Description
THERM PAD 5M X 12.7MM GRAY
Detailed Description
Thermal Pad Gray 5.00m x 12.70mm Rectangular Tacky - Both Sides
Thermal Resistivity
0.46°C/W
Type
Interface Pad, Roll
Storage/Refrigeration Temperature
68°F ~ 77°F (20°C ~ 25°C)
Outline
5.00m x 12.70mm
Base Product Number
Thickness
0.0197" (0.500mm)