1120CIR-0.5(250)
DigiKey Part Number
1067-1120CIR-0.5(250)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1120CIR-0.5(250)
Description
RF EMI SHLDING SHEET 0.5" 250PK
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Shielding Sheet 1120 Aluminum Foil Conductive, Single Sided 0.500" (12.70mm) X X 0.004" (0.10mm)
Category
Width
0.500" (12.70mm)
Manufacturer
3M (TC)
Thickness - Overall
0.004" (0.10mm)